Moskitiery i parapety
Od kilku lat pod nazwą naszej firmy kryją się wysokiej jakości, przyjazne środowisku siatki przeciw owadom, tzw. moskitiery. Najlepsze materiały oraz dokładny montaż gwarantują niespotykaną i najwyższą jakość wyrobów w tej branży.
W naszej ofercie znajdą Państwo także parapety wewnętrzne i zewnętrzne. Parapety wewnętrzne mogą być wykonane z PVC, MDF w okleinie, granitu, konglomeratu, marmuru lub aglomarmuru. Natomiast parapety zewnętrzne dostępne są stalowe malowane lub laminowane, a także aluminiowe.
Moskitiery
Moskitiery wykonywane są pod indywidualne zamówienia, co zapewnia niemal 100% zabezpieczenie przed owadami. Jest to szczególnie ważne w dziecinnych pokojach, sypialniach, kuchniach, łazienkach. Profile używane do produkcji naszych moskitier wykonane są z lekkiego i trwałego aluminium, gwarantującego doskonały wygląd przez wiele lat. Dostępne w trzech podstawowych kolorach – białym, brązowym oraz w złotym dębie. Malowane i utwardzane piecowo powłoki lakiernicze nie tracą koloru, nie pękają, nie łuszczą się. Siatka wykonana jest z włókien szklanych powlekanych PCV. Każde jej łączenie zgrzane jest za pomocą podczerwieni (uniknięcie ograniczających przejrzystość połączeń), co zapewnia niezwykłą trwałość siatki. Odpowiednio małe otwory w siatce zatrzymują owady nie utrudniając cyrkulacji powietrza. Dzięki specjalnym zaczepom moskitiery te za jednym ruchem ręki mogą zostać zdemontowane np. w celu umycia ramy okna.
Moskitiery ramkowe okienne cechuje przede wszystkim łatwość montażu oraz prosta budowa zapewniająca długowieczność. Na zimę moskitiery te można bardzo łatwo zdemontować i przechowywać na strychu, czy w garażu.
Parapety
MARMUR I GRANIT
Na pierwszy rzut oka parapety z MARMURU i parapety z GRANITU wyglądają identycznie. Dla laika oba kamienie są nie do rozróżnienia. Różnica jest jednak bardzo istotna i dotyczy ich budowy.
MARMUR to skała wapienna stosunkowo miękka, natomiast GRANIT to twarda skała magmowa. Parapety MARMUROWE ulegają zarysowaniu i są nasiąkliwe, natomiast parapety GRANITOWE trudno jest zarysować i są nie tylko nienasiąkliwe, ale także odporne na czynniki chemiczne, wysoką temperaturę czy światło UV. Dlatego parapety z GRANITU są uniwersalne i montowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. Parapety z MARMURU natomiast stosujemy do wnętrz lub dobrze osłoniętych miejsc na zewnątrz budynków. Z tego powodu GRANIT idealnie nadaje się nie tylko na parapety, ale także np. na blaty, gdyż jest wyjątkowo odporny na czynniki fizyczne (zarysowanie nożem, temperaturę) i chemiczne (oddziaływanie substancji żrących czy UV).
KONGLOMERAT / AGLOMARMUR
Najprościej mówiąc KONGLOMERAT / AGLOMARMUR to imitacja kamienia.
Wytwarzany jest poprzez wlanie mieszanki do odpowiedniej formy i scalenia jej do skalnego bloku. Dalsza obróbka przebiega zgodnie z normami obróbki kamieni naturalnych. Zazwyczaj blok cięty jest na mniejsze fragmenty, zależnie od oczekiwanego produktu końcowego. Istnieje kilka rodzajów wykończenia, między innymi matowe czy z połyskiem. Uzyskiwane są one rozmaitymi metodami, od piaskowania po obróbkę z pomocą wysokich bądź niskich temperatur.
Rodzaje konglomeratu zazwyczaj określa się według dwóch kryteriów. Najpopularniejszy jest podział oparty o rodzaj kamieni naturalnych użytych w procesie produkcji. Tutaj wyróżnia się konglomerat granitowy, marmurowy oraz kwarcowy.
Często można przeczytać, że taki KONGLOMERAT nie ulega zarysowaniu, jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, nie nasiąkliwy, nie ulega plamieniu czy też odporny na działanie UV – NIESTETY TO NIEPRAWDA.
KONGLOMERAT jest bardzo estetycznym materiałem, ale znacznie niższej jakości niż granit, marmur czy kwarcyt. Konglomerat stosowany jest wyłącznie do wyposażenia wnętrz. Parapety i blaty wykonane z konglomeratu wymagają odpowiedniego traktowania, nie należy na tym typie kamienia stawiać gorących przedmiotów ani kroić nożem.
PARAPETY ZEWNĘTRZNE STALOWE I ALUMINIOWE
Parapety wykonane z blachy stalowej pokryte są farbami poliestrowymi, w procesie produkcji blachy, w hucie.
Zabezpieczeniem parapetów jest powłoka cynku chroniąca blachę stalową przed korozją oraz dodatkowo warstwą poliestrowego lakieru i folią ochronną (polietylen).
Parapety zewnętrzne powinny wystawać od 3 do 5 centymetrów poza obrys budynku. Dokonując pomiarów powinniśmy również uwzględnić konieczność wpuszczenia parapetu pod okno. Jeśli razem z parapetem montujemy nowe okna, możemy dokładnie określić tą odległość. Najczęściej wybieranymi kolorami parapetów stalowych są: biały, brąz 8019, brąz 8017, antracyt 7016, srebrny 9006.
Alternatywą dla parapetu stalowego są, parapety aluminiowe. Parapety typu ALU-PŁYTKA – PŁASKIE wykonane są z surowej blachy aluminiowej , lakierowanej proszkowo na wybrany kolor. Unikalna technologia produkcji pozwala uzyskać charakterystyczne wytłoczenia imitujące płytkę klinkierową, lub płaską powierzchnię.
Parapety tego typu posiadają wyjątkową estetykę wykonania dzięki zastosowaniu proszkowych farb strukturalnych i uzyskaniu tzw. „efektu młotkowego”. Wszystkie polakierowane parapety są dodatkowo zabezpieczone samoprzylepną folią ochronną, która zabezpiecza produkt w trakcie magazynowania i transportu.
Parapety aluminiowe, z racji swojej grubości, wykazują większą sztywność i odporność na uszkodzenia. Ponadto aluminium lepiej opiera się korozji niż stal, chociaż oba materiały odporne są na wilgoć.
COPYRIGHT @2019 OKNO | Projekt – vDesign STUDIO