Porady praktyczne oraz instrukcja eksploatacji dla użytkowników okien wykonanych z PCV

Nowoczesne okna są bardzo szczelne, a tym samym dają możliwość zaoszczędzenia energii, dlatego też duże znaczenie ma prawidłowe i regularne wietrzenie pomieszczeń, dzięki czemu:
– wyregulujemy wilgotność powietrza i temperaturę we wnętrzu,
– nastąpi wymiana zużytego powietrza na świeże,
– usuniemy nadmiar wilgoci, zapobiegając powstawaniu grzybów i pleśni. Najlepsze efekty uzyskamy, całkowicie otwierając okno na krótki czas, zamiast uchylania go na wiele godzin. W ciągu dwóch do czterech minut następuje całkowita wymiana powietrza w pomieszczeniu.

Prawidłowe czyszczenie

Pamiętaj, aby folię ochronną umieszczoną na profilach okiennych usunąć bezpośrednio po zamontowaniu Twoich nowych okien.

Zabrudzenia spowodowane kurzem albo deszczem usuwaj miękką ściereczką, stosując dostępne na rynku środki myjące pamiętając aby nie używać agresywnych albo opartych na bazie rozpuszczalników, środków do czyszczenia i polerowania. Nie używaj środków do szorowania ani twardych przedmiotów, takich jak szpatułki, szczotki druciane, szorstkie gąbki itp..

Szyby okienne najlepiej pielęgnować czystą, ciepłą wodą oraz specjalną ściereczką do mycia szyb lub dedykowanymi do szklanych powierzchni środkami.

Pamiętaj o uszczelkach(!), które należy oczyścić wodą z delikatnym środkiem myjącym i zakonserwować silikonem do uszczelek.

Konserwacja i właściwa pielęgnacja

Minimum raz do roku należy naoliwić wszystkie ruchome części okuć kilkoma kroplami oleju, zapewniając ich prawidłowe, płynne funkcjonowanie. (instrukcja poniżej)

W celu sprawdzenia, czy części ruchome okuć są wystarczająco przymocowane oraz czy właściwie funkcjonują, zleca się regularną konserwację przeprowadzoną przez fachową firmę.

UWAGA!!! POD ŻADNYM POZOREM NIE OBRACAĆ KLAMKĄ PODCZAS, GDY SKRZYDŁO JEST OTWARTE LUB UCHYLONE!

Masz pytania odnośnie oferty?