Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne idealnie chronią wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, stanowią doskonałą izolację akustyczną, termiczną, powodują znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej oraz zabezpieczają otwory okienne przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Rolety tego typu mogą być sterowane (otwierane) za pomocą napędu ręcznego lub elektrycznego. Pierwsza możliwość sterowania jest rozwiązaniem popularnym i ekonomicznym, ale wymagającym większego wysiłku związanego z obsługą rolet, zwłaszcza kiedy posiadamy dużą ilość rolet lub są one dużych gabarytów. Sterowanie ręczne (napęd ręczny) to nic innego jak otwieranie/zamykanie rolety przy pomocy zwijacza czy też korby. Druga możliwość, to zastosowanie sterowania elektrycznego (napęd elektryczny), które jest rozwiązaniem nieco droższym, ale znacznie wygodniejszym i cieszącym się dużą popularnością wśród kupujących rolety Aluprof. Szeroka gama produktów do sterowań roletami pozwala na wybranie najwygodniejszego sposobu otwierania i zamykania rolet z jednego miejsca dla wszystkich rolet za pomocą pilota lub przełącznika naściennego.

ROLETY ADAPTACYJNE

Przeznaczone są do zastosowania głównie w obiektach istniejących (nadokienne lub natynkowe). Zaletą tych produktów jest niewątpliwie brak ingerencji w obecny stan budynku, gdyż nie wymagają one specjalnych przygotowań pod montaż i nie są zintegrowane z oknem. Dzięki temu decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie. Przemyślana konstrukcja rolet oraz odpowiednio dobrane materiały stanowią skuteczną ochronę przed nieproszonymi gośćmi.

ROLETY PODTYNKOWE

Przeznaczone są do stosowania przede wszystkim w nowo wznoszonych budynkach, jednak po dokonaniu niezbędnych zmian w obrębie nadproża produkty te mogą być zamontowane także w obiektach istniejących. Zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku pozwala na efektywniejsze wykorzystanie ich walorów funkcjonalnych.

OPOTERM NAOKIENNY

Rolety tego typu mogą być zastosowane zarówno w nowo wznoszonych obiektach, jak również podczas modernizacji budynków już istniejących podczas wymiany stolarki okiennej. Rozwiązanie to charakteryzuje bezpośrednie osadzenie skrzynki rolety na ramie okiennej za pomocą właściwie dobranego profilu adaptacyjnego. Profile te współpracują z większością profili ram okiennych bądź drzwiowych stolarki drewnianej, aluminiowej oraz PVC.

ROLETY ANTYWŁAMANIOWE RC3

Są idealnym rozwiązaniem łączącym w sobie mocną, trwałą i zamkniętą osłonę z estetycznym wykonaniem. Konstrukcja antywłamaniowa może być stosowana zarówno w systemach adaptacyjnych, jak i podtynkowych. Możliwość adaptacji systemu w istniejących jak i w nowo wznoszonych budynkach. Rolety antywłamaniowe charakteryzują: wzmocnienie w listwie dolnej, wzmocniona konstrukcja prowadnic, mechanizm zapadkowy w dolnej części rolety, mocna konstrukcja kurtyny rolety zapobiegająca uszkodzeniom.

Masz pytania odnośnie oferty?

COPYRIGHT @2019 OKNO | Projekt – vDesign STUDIO